Uudised

Algas Valga X Jooksu registreerimine!

19. augustil Valgas endise Tambre kõrtsihoone juurest algava meeleoluka jooksuvõistluse registreerimine on avatud! Ennast või oma 3-liikmelist võistkonda on võimalik registreerida kuni 17. augustini SIIN.

Tutvu võistluse juhendiga Valga Spordi kodulehel või Facebookis.

Kohtume Valga X Jooksul!

Valga Sport korrastab Tambre terviserada

Valgas on kirjade järgi kaks terviserada - Priimetsas ja Tambres. Tänaseks on omal ajal väljaehitatud paviljoni, välijõusaali ja -tualetiga Priimetsa terviserada vaikselt hääbumas. Sinna omal ajal ehitatud rajatised on kas lõhutud või põletatud, ka on väidetavalt selle asukoht igapäevaseks tervisesportimiseks kaugevõitu. Seepärast on nüüd plaanis korrastada Tambre terviserada, mis on asukoha poolest linnale veidi lähemal, sinna viib mugav kergliiklustee ning see asub kena järvesilma kaldal.

Algselt oli plaanis teha heakorratöid terviserajal suvel õpilasmalevlaste abiga, kahjuks on aga peagi saabuvate malevlaste tööd juba planeeritud, seda teistel linnale olulistel objektidel. Seetõttu proovime oma töötajatega teha ära rajal pakilisemad tööd, peamiselt metsaaluse puhastamise võsast, mida seal leidub ohtralt. Kui suudame oma põhitegevuse ja tööde kõrvalt leida rohkem aega, katame ka raja saepuru või puidumultšiga, kuid see töö võib lükkuda ka järgmisse aastasse. 

Pedeli Paadiralli 2017 tulemused

Valga-Valka Kaksiklinna festival lõppes pühapäeval, 11. juunil suurejoonelise ning põneva paadiralliga. Võistlusest võttis ühtekokku osa neliteist vee peal ujuvat sõidukit, milles neli olid paadid ning neli kanuud. Kuus võistkonda oli välja tulnud just spetsiaalselt paadiralliks ehitatud sõiduvahendiga.

Soe suveilm oli Pedeli kaldale uudistama toonud hulgaliselt nii Valga kui Valka linnarahvast, aga ka külalisi kaugemalt. Lisaks distantsi läbimisele tuli võistlejatel ära teha kaks maapealset ülesannet. Näiteks ootas iga sõiduvahendi üht meeskonnaliiget ees Eesti pinnal takistusrada, kus tuli nii roomata, joosta kui ka üle kahe meetrise takistuse ronida. Lätimaal said aga meeskonnad panna proovile oma vastupidavuse, joostes pärast suurema osa distantsi läbimist mäkke ning tagasi.

Lisaks ajale hindas žürii ka võistlejate loomingulisust. Suurejoonelise ujuvvahendi ehitanud Valga Gümnaasiumi võistkonda pärjati parima sõiduvahendi auhinnaga. Parima kostüümi auhinna otsustasid aga kohtunikud anda sel korral pealtvaatajatele muusikalisi vahepalu ning üleüldse rõõmsaid emotsioone pakkunud meeskonnale Virginia VI. Märkimisväärne on ka Virginia VI võistkonna puhul asjaolu, et selle liikmed olid kohale tulnud suisa Hispaaniast. Võistkonda juhtis Valga Muusikakooli puhkpilli õpetaja Jose Antonio Page Ramirez.

Täpsemad tulemused on leitavad paadiralli võistluse protokollist.

Meeleolukad pildid on üleval galeriis.

Valga Sport tänab kõiki osavõtjaid ning pealtvaatajaid! Kohtume juba järgmisel paadirallil!

Valga Ratta Ööorienteerumise tulemused

8. juuni hilisõhtul toimus Kaksiklinna Valga-Valka festivali raames Valga Ratta Ööorienteeerumine, millest võttis osa 26 võistkonda (24 võistkonda Eestist ja 2 võistkonda Lätist).

Valga Spordi kollektiiv koristas Priimetsa terviserajalt prügi.

Üks tubli linnakodanik andis teada, et Priimetsa terviserajale on tekkinud prügihunnikud, keegi kuri inimene oli reostanud metsaalust. Arusaamatu miks peab inimene oma olmeprügi viima metsa alla, tekitades sellega keskkonna reostamist.Selleks on olemas prügikast ja spetsiaalsed prügiandmise kohad.

Jäätmemajandus

Kas teadsid, et üks inimene tekitab ca 400 kg jäätmeid, s.o 2 m3 olmejäätmeid aastas?

Meil kõigil tekib jäätmeid ja mida paremini meil läheb, seda rohkem neid tekib. Et meie keskkond oleks puhas ja elamiskõlblik, tuleb järjest rohkem tähelepanu pöörata jäätmetekke vähendamisele ja nende taaskasutamisele. Enamikku tekkivatest jäätmetest saab kodus sorteerida. Mida rohkem prügi sorteerida ja vanu esemeid taaskasutusse saata, seda vähem jäätmeid jääb konteinerisse ja vähem tuleb jäätmeveo eest maksta. Seega kokkuvõttes tuleb prügi sorteerimine tarbijale odavam. Kodumajapidamises tekkivatest jäätmetest suurema osa moodustavad pakendid, toidujäätmed ja vanapaber. Vähemalt vanapaberi, pakendid ja ohtlikud jäätmed peaks iga elanik oma muust prügist eraldama, et säästa looduslikke ressursse.


Prügiveo reeglid (korraldatud jäätmevedu)

Igal ühistul või üksikul majapidamisel on kohustus sõlmida jäätmevedajaga jäätmekäitlusleping. Prügikonteinereid tuleb tühjendada sellise sagedusega, et oleks välditud konteinerite ületäitumine ning haisu ja kahjurite teke. Vastavalt jäätmeseadusele tuleb tiheasustusalal konteinerit tühjendada vähemalt üks kord nelja nädala jooksul. Seetõttu tuleks valida sobiva suurusega konteiner (eramajade puhul on lubatud kasutada jäätmekotti), mis vastaks tekkivate jäätmete hulgale.

Korraldatud jäätmeveoga on hõlmatud ka suurjäätmed (vana mööbel) ning need saab tasuta ära anda teatades sellest jäätmevedajale kirjalikult või telefoni teel!

 

Joel Juhi koolitus " Raskusi ületades eesmärgini"

10.juunil annab Valga linnas JJ-Street Valga noortepäeva raames esmakordselt koolituse Eesti tänavatantsupioneer, harrastussportlane ning JJ-Street Tantsukooli looja Joel Juht.

Koolitus on suunatud kõigile, kes soovivad saada inspiratsiooni oma eesmärkide saavutamiseks.

Asukoht: Valga Gümnaasium (Julius Kuperjanovi 10, Valga).

Koolitusele sissepääs: kell 11.30

Koolitus on tasuta!

Registreeru koolitusele: https://goo.gl/forms/DzKqATE01pwKZOd02

(Sissepääs registreerunute alusel!)

Valga linna jooksusarja vahekokkuvõte

Valga linn jooksusarjas on juba kaks distantsi jookstud.

Väike vahekokkuvõte parimatest, kes on  kahest jooksust osavõtnud.

Järgmine jooks mis arvesse läheb on 19.08.2017. II Valga X-jooks Tambres

Eesti- Läti jooksus on punktiarvestus kahel distantsil nii 10 km kui ka 5 km-s.

Valga linna jooksusarja vahekokkuvõtet vaata SIIT

Valga maakond võttis osa Eesti Vabariik 100 matkaüritusest.

EV 100 juubeli periood algas 16. aprillil mil tähistatakse 100 aasta möödumist eestlaste asualade ühendamisest. Avasündmuseks oli suur matk kunagisel Eestimaa ja Liivimaa kubermangu piiril ja selle läheduses. Valga maakonnast võttis üritusest osa 25-liikmeline matkajategrupp, mille eestvedajaks oli Valga Sport juhataja Meelis Kattai. Meie etapi pikkuseks oli üks pikimaid 19,6 km matkarada, mis kulges marsuudil Pilistvere - Oisu. Kõik matkajad läbisid rõõmsal meelel matkaraja.

Nädalavahetusel toimus II Eesti-Läti Jooks

Laupäeval toimus suhteliselt jahedas ilmas järjekorras II Eesti-Läti Jooks. Rajale läks eelmise aastaga võrreldes üksjagu rohkem sportlasi. 

Valga spordihallis kohtusid Eesti ja Läti korvpalliliitude presidendid ja peasekretärid

Valga/Valka Maks ja Moorits korvpallimeeskonna president Margus Lepik kutsus reedel 31. märtsil kokku kõrgetasemelise koosoleku Valga spordihalli, et arutada meeskonna tulevikku. Teemadeks olid peamiselt mõlema riigi meistriliigas osalemise tasud ja litsensimaksud, kuid teemasid jätkus osalejatel palju rohkemgi. Koosolekul osalesid ka meeskonna sponsorid, haridusjuhid, treenerid ja ametnikud mõlemast riigist.

Nüüd jääb oodata, millise otsuse teevad lähiajal kokku tulevad korvpalliliitude juhatused. Jääme lootma, et need on meie jaoks positiivsed, vastasel juhul võib halvim perspektiiv olla meeskonna eemalejäämine riikide meistriliigadest.