Kalender

II Valga X Jooks

Algus:  19. august 13:00
Lõpp: 16:00
Asukoht: Valga, Valguse 2

Eelmisel aastal esimest korda toimunud meeleolukas jooksuvõistlus tuleb ka sel aastal! Kõik vanad, aga ka uued seiklushimulised jooksusõbrad on oodatud 19. augustil tuttava Tambre kõrtsihoone juurde (aadress Valguse 2, Valga), kus kell 13.00 antakse start Valga X jooksule.

PÕHIRADA
Võistlusest osavõtjatel tuleb kas individuaalselt või 3-liikmelise võistkonnana läbida umbes 7-8 km pikkune rada, millel on nii looduslikke kui ka tehislikke takistusi ja väljakutseid.

Individuaalvõistlejate arvestus toimub järgmistes võistlusklassides:

  • Mehed 16 - 39 eluaastat
  • Naised 16 - 39 eluaastat 
  • Mehed alates 40. eluaastast
  • Naised alates 40. eluaastast

Võistkondlikus arvestuses osalemiseks tuleb moodustada 3-liikmeline võistkond, mille liikmed peavad raja läbima koos. Paremusjärjestikkus selgitatakse välja võistkonna viimase lõpetaja aja alusel.

Võistkondlik arvestus toimub järgmistes võistlusklassides:

  • Mehed
  • Naised
  • Segavõistkonnad

OSAVÕTUTASU JA REGISTREERIMINE
Osavõtutasu ühe osaleja kohta eelregistreerimisel pangalinki kasutades 5 €, kohapeal makstes 10€. 

Eelregistreerimine ja osavõtutasu maksmise võimalus on Valga Spordi kodulehel kuni 17. augustini!


PERERADA
Lisaks võistlusele on avatud ka pererada, mis on umbes 3 km pikkune. Rajale võib minna nii perega, sõpradega kui ka üksinda. Korraldajad on raja koostamisel arvestanud sellega, et seda oleks võimalik läbida ka lapsevankri ning pisemate lastega.

Antud distantsi läbijaid ootavad eest kergemad takistused, kuid need on lisaks põnevusele ka harivad. Pererajal osavõtjate vahel paremusjärjestikku ei selgitata, küll aga ootab raja läbinud lapsi finišis kosutuseks magus suutäis.

Pereraja läbimine on kõigile tasuta!

MUU INFO
Korraldajad paluvad kõikidel osavõtjatel riietuda ilmastikule vastavalt. Riietuse valikul tuleb arvestada ka sellega, et need võivad takistusi ületades saada märjaks ja poriseks.

Täpsem võistluse juhend on leitav SIIT.

II Valga X jooks on leitav ka Facebookis!

Valga X jooksu korraldavad Valga Sport, Valga Linnavalitsus, Kaitseliidu Valgamaa malev, Politsei- ja Piirivalveamet, Päästeamet, Eesti Punase Risti Valgamaa Selts ning teised vabatahtlikud. Peavarju ning oma territooriumi pakub lahkesti kasutada MTÜ Carma Motoklubi.

Sündmust toetab Kultuurkapitali Valgamaa ekspertgrupp!


Lisainfo Valga Sport juhataja Meelis Kattai (meelis@valgasport.ee).