Uudised

Valga rahvamatka 5. etapp

Pühapäeval 11. märtsil toimub järjekordne matk, seekord läheme külla naabritele Lätti. Läbime osaliselt ka nende terviseraja laululava ümbruses. Põhiraja pikkus on 10,2 km, valida saab ka lühema raja vastavalt võimetele ümber Pedeli paisjärvede.

Kaasa isikut tõendav dokument!

Raja kaart: http://www.gmapgis.com/viewer.htm?smk9iT8g9q.gmp 

Pensionärid lustisid vastlapäeval

Valga Pensionäride Liit tähistas vastlapäeva juba traditsiooniliselt linnapargis. Seekord oli kogunenud 40 aktiivset eakat, et ühiselt lasta pikem liug ja süüa vastlakuklit. Korraldusel oli abiks ka Valga Sport, kes oli selleks puhuks kohale toonud vastlakelgu ja rakendasid selle seekord hobuse puudumisel tänapäevase tehnika taha. Väidetavalt oli tore päev!

Valga rahvamatka 4. etapp

11. veebruaril toimus Valga rahvamatka järjekordne etapp, kus osales seekord 60 matkajat. Vastavalt võimekusele oli valida kolm distantsi, 3, 6 ja 11 km. Pikema distantsi, mis viis Priimetsast Pedeli luhale, valisid matkajatest pooled, kümmekond osalejat läbisid 6 km raja ja eakamatele matkajatele oli jõukohane 3 km kõndimist. Loomulikult ootas finišis kõiki soe supp ja kuum tee.

Pühapäeval Valga rahvamatk

Pühapäeval 11. veebruaril toimub Valga rahvamatka 4. etapp, põhiraja pikkus orienteeruvalt 11 km, valida saab ka lühema raja. Raja kaarti saab vaadata: http://www.gmapgis.com/viewer.htm?Z1i1iFbibf.gmp 

Peale matka, nagu ikka soe supp ja kuum tee!

INFO Valga suusaradade kohta

Valga - Sooru kergliiklusteel saab suusatada  kuni Sooruni vabatehnikastiilis. Lund pole veel piisavalt, et ajada sisse klassikarada suusatamiseks. Pedeli äärsel rajal saab vabastiilis sõita Tartu tänava poolsel küljel.

Alates tänasest saab infot suusaradade ja uisuväljakute kohta Valga Sport kodulehelt.

Libedat suuska ja uisku.

Lõppes noormeeste käsipalliturniir

Sel nädalavahetusel 26.-28.jaanuar 2018 toimusid Valgas Eesti Vabariigi 100.sünnipäeva spordiprogrammi kuuluva 2018 aasta Eesti meistrivõistlused käsipallis noormeeste A (1999 ja hiljem sündinud mängijad) vanuseklassis esimene etapp.

Selle aasta EV100 Eesti MV meistrivõistlustel noormeeste A vanuseklassi käsipallis osaleb kokku 7 meeskonda, kes mängivad kaks korda omavahel läbi turniirisüsteemis.

Pärast Valga etappi on tabeliseis järgmine:
1. Põlva Spordikool 12 punkti 
2. HC Tallas 10 punkti 
3. Viljandi Spordikool 8 punkti 
4. - 5. SK Tapa 4 punkti 
4. - 5. Aruküla/Valga Käval 4 punkti 
6. HC Kehra 2 punkti 
7. HC Viimsi 0 punkti 

Täpsem info turniiri kohta: http://kasipall.ee/pub/teams/2017-2018/125/emv-2018-pa-1999/ 

Paju jooks 2018

Paju lahingu mälestusjooksul osales tänavu täpselt 50 jooksjat. Võistluse võitja oli ettearvatult jooksu favoriit Raivo Alla, kes läbis 7 km distantsi ajaga 22,46. Naiste arvestuses oli kiireim Egle Villik tulemusega 31,47. Jooksu protokolli saab vaadata Valga Sport kodulehel tulemuste alt.

Spordihallis toimuvad Eesti MV käsipallis

Üle pika aja on võimalik Valgas näha tipptasemel noorte käsipalli, 26. - 28. jaanuarini toimuvad Valga spordihallis noormeeste A-klassi Eesti meistrivõistlused. Osaleb ka Valga poiste võistkond, kes seekord on küll komplekteeritud ühiselt Aruküla poistega. Turniiril osaleb 8 võistkonda, mängudele pääseb tasuta.

Suusaradadest

Murelik suusahuviline Diana Genrihov saatis Valga Spordile kriitilise e-kirja: "Vot nii hoolitakse Tõrvas oma suusatajatest. Aga Valgas pole ju suusatajaid, sajab vihma jne … otsitakse 100 põhjust, miks mitte radu teha. Võivad masina maha müüa. Polnud vaja raha kantida mõttetu masina alla, mida ei saa korvpallis kasutada." Selguse mõttes tuleb ära mainida, et Valga Spordi vastase pahameele ajendiks oli kiri, mille saatis D. Genrihovale Tõrva valla spordi ja rahvatervise spetsialist Tiina Neumann, tsiteerin ka seda: "Tere, Eile just sai rajad sellisesse korda, et võiks suusatada ja kutsuda ka suusasõpru rada nautima, aga täna...  :(, ilmselt jääb homne sõit ära, sula võtab lume silmnähtavalt. Ega rahvas pole ka harjutada saanud. Vaatame täna pealelõunal olud üle ja siis paneme kodulehele ja FB lehele ka vastava teate. Mis teha, looduse vastu ei saa, aga loodame parimat, et tuleb veel lund ja külma :)." 

Harrastussportlasena saan ju aru suusahuvilise kriitikast, tal jäi tõenäoliselt eile õhtune suusaring tegemata, kuna rada oli ette valmistamata. Oleksin ka ise nördinud, kui õhtuks planeeritud võrkpallitrenn jääks tegemata, kuna saal on hooldamata. Ehk mitte kõige kohasem näide, kuid annab mõttest aimu.

Selgituseks siis niipalju, et eile sadas tõesti maha arvestatv kogus lund, mis oleks lubanud rada valmistada. Selleks oleks pidanud eile õhtul peale lumesadu rajale tõttama, valmis oleks see saanud meie tehnilist võimekust arvestades juba sügavas pimeduses. Pidasime rajameistriga nõu, vaatasime ilmateateid ja toetudes prognoosidele, mis lubasid järgmiseks päevaks (25.01.) 4 kraadi sooja ja vimasadu, otsustasime tühja tööd ja asjatud ressursi raiskamist vältida (paraku pean eelarvelise asutuse juhina ka raha lugema). Nagu selgus, oli meil õigus, et üheks ööks suuraja tegemine ei ole kuigi mõtekas, kui mitte lausrumalus (juuresoleval pildil raja seisukord täna pärastlõunal 25.01). Ja mitte parastamiseks, polnud ka Tõrvas tänaseks, varem vaevaga tehtud rajad enam esmaklassilises korras.

Kui nüüd veel võrdlusi tuua meie tublide naabrite tõrvakatega, kes on loonud tõepoolest väga head võimalused suusaspordiga tegelemiseks, siis on need pehmelt öeldes erinevad. Seda just tehnika osas, nimelt neil on olemas suusaraja traktor, mille produktiivsus on kümneid kordi suurem, kui ATV taga lohistataval haakeriistal, rääkimata sellest, et juht ei pea istuma tunde jääkülma tuule käes. 

Kui veel suusahuvilise kirja juurde tulla, siis tuletan meelde, et Tartu mnt rada oli ettevalmistatud ja sellise olematu lumega niivõrd - kuivõrd sõidetav kuni eilse lumesajuni. Soovitus meie äsja soetatud masin maha müüa, tuleneb ilmselt liigsetest emotsioonidest ja teadmatusest selles osas, et seda masinat kasutatakse aasta läbi väga erinevateks töödeks, mitte ainult suusaradade ettevalmistamiseks. Nagu ühes eelmises uudisnupus kirjutasin, saab sellega hooldada kõiki meie spordiobjekte, teenindada võistlusi ja teha koristustöid. Seega väidan, et pr Genrihovi arvamus raha kantimise mõtetusest masina alla ei ole adekvaatne, rääkimata sellest, et korvpalliga pole masinal mingit seost. Küll aga kutsun kõiki spordihalli, kaasa elama meie korvpallimeeskonnale, mitte paljudes väikelinnades pole võimalik kohapeal oma silmaga näha kõiki Eesti ja Läti paremaid meeskondi.

Selleks korraks on siis suure vaevaga tehtud suusarajad ja uisuväljakud kadunud, loodetavasti on talv veel ees ja õiged külmakraadid ning lumi alles tulekul. Siis saavad jälle ka kohalikud elanikud nautida talispordirõõme, mis teatavasti maandab stressi ja kaitseb kurjaks minemise eest.

Talv kutsub veel sportima!

Kenale talveilmale lubavad "pahad sünoptikud" juba nädala keskel lõppu, seda enam on põhjust kiiresti uisud, suusad veel välja tuua ja nautida talisportimist. 

Tartu mnt kergliiklustee suusaraja õhuke lumekiht on tänaseks juba teistkordselt tihendatud ja kannatab treeningsuusaga sõitmist küll. Peab siiski arvestama, et lumepaksust on tõesti vähevõitu, seetõttu ei saa tugevamatel sõitjatel eriti intensiivseid suusatõukeid rakendada ning ka keppide pidamine pole suurem asi.

Tänasest 23. jaanuarist saab avalikult kasutada ka Vahtra tn hokiväljakut uisutamiseks. Tuleb aga silmas pidada, et hokiklubi treeningute ajal väljakut kasutada ei saa. Hokipoiste treeningajad on teisipäeval ja neljapäeval kella 19-21-ni ja laupäeval ja reedel kella 12-15-ni. Tuled on liuväljal süüdatud kuni kella 22-ni.

 

Valga esimene suusarada ettevalmistamisel

Tartu mnt kergliiklusteel on esimene vabatehnika suusaraja põhi ära rullitud ja treeningsuuskadega juba sõidetav. Kuigi lund on veel korraliku raja valmistamiseks vähe, otsustasime siiski rajapõhja ettevalmistuse ära teha, lootuses et neil päevil lund juurde tuleb. Pedeli ümbruse kergliiklusteed jäävad veel lumelisa ootama, sest jalutajate jalajäljed on õhukese lumekihi asfaldini paljastanud.

Valga Sport soetas vajaliku töövahendi

Aasta alguses jõudis spordikeskuse garaaži uus, juba ammu oodatud ja soovitud Honda ATV. Sõiduk on mõeldud sporditaristu aastaringseks hooldamiseks, kuna koos väiketraktoriga sai kaasa ostetud ka roomikud ja lumesahk, on sellega võimalik teha ka lumekoristustöid ning valmistada suusaradasid. Just viimase jaoks ongi sõidukit kõige rohkem tarvis, kuna vana mootorsaan oli nõnda amortiseerunud, et sellel oli tegu väiksematest küngastestki ülesaamisega.

Suvisel hooajal saab ATV-d kasutada valla spordirajatiste hoolduseks ning võistluste ettevalmistamiseks. Sõiduvahend on autoregistris arvele võetud ja see on tänavasõidu kõlbulik, mistõttu on mugav liikuda erinevates kohtades asuvate spordobjektide vahel.

Sõiduki hind oli 13 300 eurot ning see soetati Valga Sport eelarveliste vahendite eest.

Valga uisuväljakud on avatud

Hiljutised külmakraadid andsid võimaluse Valga Spordil koostöös Valga hokiklubi Lionsi, Priimetsa kooli  ja Päästeametiga valmis saada kahe uisuväljakuga. Need asuvad traditsiooniliselt Kungla tänava väliskorvpalliväljakul ja Priimetsa kooli territoorimul oleval jalgpalliplatsil. Väljakud ootavad uisutajaid, need on hooldatud ja avatud kõigile kuni ilma jätkub!

Vahtra tänava hokiväljaku jää vajab aga veel lihvimist, kuna hokimänguks on vajalik väga kvaliteetne mänguväljak, kuid lootust on, et külmakraadide olemasolul ka see juba sel nädalavahetusel avatakse.

Kõikide tõugude koertenäitused Valga spordihallis
 

Teist aastat järjest täitub veebruari alguses Valga sporihoone kaunite tõukoertega. 3. ja 4.veebruaril korraldab MTÜ Happy Dog kõikide tõugude koertenäitused, kuhu on kummalgi päeval osalema oodata üle 600 koera rohkem kui 140st eri tõust.  Kohal on nii kõigile teada tuntud puudleid ja saksa lambakoeri kui ka haruldaste tõugude esindajaid- grööni koer, hannoveri verekoer, bourbonnaisi linnukoer jt. Näitusel hindavad kohtunikud nii eri Euroopa riikidest kui ka Kanadast ja Indiast.

Näitus algab laupäeval kell 11, orienteeruv lõpp kell 18, pühapäeval vastavalt kell 10 ja 17. Sissepääs täisealistele on 2€, õpilastele ja pensionäridele 1€ ning eelkooliealised pääsevad näitust uudistama tasuta. Näituste ajakava tõugude kaupa ning program on saadaval korraldaja kodulehel www.valgadogshow.com umbes nädal enne ürituste toimumist.

Lisainfot sate küsida telefonil 55659115 või kirjutades info@tartudogshow.com