Uudised

Talv kutsub veel sportima!

Kenale talveilmale lubavad "pahad sünoptikud" juba nädala keskel lõppu, seda enam on põhjust kiiresti uisud, suusad veel välja tuua ja nautida talisportimist. 

Tartu mnt kergliiklustee suusaraja õhuke lumekiht on tänaseks juba teistkordselt tihendatud ja kannatab treeningsuusaga sõitmist küll. Peab siiski arvestama, et lumepaksust on tõesti vähevõitu, seetõttu ei saa tugevamatel sõitjatel eriti intensiivseid suusatõukeid rakendada ning ka keppide pidamine pole suurem asi.

Tänasest 23. jaanuarist saab avalikult kasutada ka Vahtra tn hokiväljakut uisutamiseks. Tuleb aga silmas pidada, et hokiklubi treeningute ajal väljakut kasutada ei saa. Hokipoiste treeningajad on teisipäeval ja neljapäeval kella 19-21-ni ja laupäeval ja reedel kella 12-15-ni. Tuled on liuväljal süüdatud kuni kella 22-ni.

 

Valga esimene suusarada ettevalmistamisel

Tartu mnt kergliiklusteel on esimene vabatehnika suusaraja põhi ära rullitud ja treeningsuuskadega juba sõidetav. Kuigi lund on veel korraliku raja valmistamiseks vähe, otsustasime siiski rajapõhja ettevalmistuse ära teha, lootuses et neil päevil lund juurde tuleb. Pedeli ümbruse kergliiklusteed jäävad veel lumelisa ootama, sest jalutajate jalajäljed on õhukese lumekihi asfaldini paljastanud.

Valga Sport soetas vajaliku töövahendi

Aasta alguses jõudis spordikeskuse garaaži uus, juba ammu oodatud ja soovitud Honda ATV. Sõiduk on mõeldud sporditaristu aastaringseks hooldamiseks, kuna koos väiketraktoriga sai kaasa ostetud ka roomikud ja lumesahk, on sellega võimalik teha ka lumekoristustöid ning valmistada suusaradasid. Just viimase jaoks ongi sõidukit kõige rohkem tarvis, kuna vana mootorsaan oli nõnda amortiseerunud, et sellel oli tegu väiksematest küngastestki ülesaamisega.

Suvisel hooajal saab ATV-d kasutada valla spordirajatiste hoolduseks ning võistluste ettevalmistamiseks. Sõiduvahend on autoregistris arvele võetud ja see on tänavasõidu kõlbulik, mistõttu on mugav liikuda erinevates kohtades asuvate spordobjektide vahel.

Sõiduki hind oli 13 300 eurot ning see soetati Valga Sport eelarveliste vahendite eest.

Valga uisuväljakud on avatud

Hiljutised külmakraadid andsid võimaluse Valga Spordil koostöös Valga hokiklubi Lionsi, Priimetsa kooli  ja Päästeametiga valmis saada kahe uisuväljakuga. Need asuvad traditsiooniliselt Kungla tänava väliskorvpalliväljakul ja Priimetsa kooli territoorimul oleval jalgpalliplatsil. Väljakud ootavad uisutajaid, need on hooldatud ja avatud kõigile kuni ilma jätkub!

Vahtra tänava hokiväljaku jää vajab aga veel lihvimist, kuna hokimänguks on vajalik väga kvaliteetne mänguväljak, kuid lootust on, et külmakraadide olemasolul ka see juba sel nädalavahetusel avatakse.

Kõikide tõugude koertenäitused Valga spordihallis
 

Teist aastat järjest täitub veebruari alguses Valga sporihoone kaunite tõukoertega. 3. ja 4.veebruaril korraldab MTÜ Happy Dog kõikide tõugude koertenäitused, kuhu on kummalgi päeval osalema oodata üle 600 koera rohkem kui 140st eri tõust.  Kohal on nii kõigile teada tuntud puudleid ja saksa lambakoeri kui ka haruldaste tõugude esindajaid- grööni koer, hannoveri verekoer, bourbonnaisi linnukoer jt. Näitusel hindavad kohtunikud nii eri Euroopa riikidest kui ka Kanadast ja Indiast.

Näitus algab laupäeval kell 11, orienteeruv lõpp kell 18, pühapäeval vastavalt kell 10 ja 17. Sissepääs täisealistele on 2€, õpilastele ja pensionäridele 1€ ning eelkooliealised pääsevad näitust uudistama tasuta. Näituste ajakava tõugude kaupa ning program on saadaval korraldaja kodulehel www.valgadogshow.com umbes nädal enne ürituste toimumist.

Lisainfot sate küsida telefonil 55659115 või kirjutades info@tartudogshow.com

 

Rahvamatka III etapp

Rahvamatka III etappi põhidistantsi pikkuseks on 12,5 km ja kuna matk läheb ka Lätti siis palun võtta kaasa ID-kaart.

Atria Eesti AS abiga valmib Valga linnapargis laste mänguväljak

Möödunud nädalal algasid linnapargis uue mänguväljaku ehitustööd. Juba varasemalt mänguväljakuna kasutusel olnud platsile spordihalli kõrval on kerkinud erinevate atraktsioonidega lastele toredat ajaveetmist võimaldav koht.

Valga linna jooksusarja 2017 üldkokkuvõte

Valga linn  2017 jooksusarja üldkokkuvõte:.

Meeste üldarvestuses võitis Margus Koor  kes osales kõigil etappidel, teise koha saavutas Veiko Ardel kes samuti osales kõigil Valga kinna jooksusarja etappidel. Kolmanda koha sai  Raivo Alla.

Naistest võitis ülekaalukalt  Marika Koplimägi kes samuti osales kõigil etappidel. Teine koht läks Zita Sprogele Valkast ja kolmanda koha jooksis välja kohalik Valga neiu Aveli Tättar.

MEHED:

  1. Margus Koor                     139 p
  2. Veiko Ardel                       102 p
  3. Raivo Alla                           70 p (Võrtsete punktide arvestuses läks arvesse pikem distants )
  4. Janek Sumberg                   70 p
  5. Tališ Auninš                        55 p

NAISED:

  1. Marika Koplimägi            163 p
  2. Zita Sproge                        106 p
  3. Aveli Tättar                        103 p
  4. Diana Audru                        91 p
  5. Heldi Kaares                        81 p

 

Valgas toimus 27. Mardijooks

Valgas toimus 27. Mardijooks

Jooksul osales 56 jooksusõpra, 16 km distantsile läks 12 meest ja 6 naist.

16 km jooksu võitis Kristo Reinsalu Tallinnast ajaga 56.57, teise koha sai Mart Andresson Tsirguliinast ajaga 59.08 ja kolmanda koha saavutas Margus Koor Võrust ajaga 1.04,49

Naistest oli kiirem  Karmen Alnek 1.11,40, teise koha saavutas Marika Koplimägi ajaga 1.16,41 ja kolas oli Aveli Tättar ajaga 1.16,59 Valgast


TULEMUSED

Pääsukese lasteaed pidas spordipäeva

Täna oli spordihall täis pisipõnnide kilkeid ja suminat, Pääsukese lasteaia lapsed pidasid spordihallis oma traditsioonilist spordipäeva. Kasvatajad olid lastele ette valmistanud vahvad teatevõistlused ja huvitavad atraktsioonid.

Algas Valga rahvamatkade seriaal

Rahvamatkade seriaali esimesel etapil osales kokku 80 matkajat, see on üle mitme aasta suurim osalejate arv. Enamus osalejaist läbis matka pikema raja, mida oli kokku 9,2 km, valida oli veel 3,8 km pikkune matkatee. Korraldajate tellitud päikesepaisteline ja 9 soojakraadiga matkapäev ning maitsev supp olid suurepärane energialaks uueks töönädalaks.

Järgmine kord kohtume juba 3. detsembril, kuna samal ajal tähistatakse ka 1. adventi, siis on seekord algusaeg tavapärasest erinev, matk algab kell 14.00, ikka spordihalli eest!

Valga spordikvartal on EOK poolt kinnitatud tunnustatud spordikeskus

Valga spordikvartal, mis koosneb spordihallist, Kungla tn kunstmuruväljakust ja keskstaadionist on üks 18-st Eestis EOK poolt tunnustatud spordikeskuse auväärse nimetuse saanust. Keskused saavad seda silti kasutada 10 aastat  ja nimekirja ümber vaatamine toimub komisjoni poolt 2019 aasta sügisel. 

Äärmiselt tore, et tunnustus tuleb Eesti spordi kõrgeima institutsiooni poolt, see tähendab, et meie tehtut on märgatud, väärtustatud ja hinnatud ning märk sellest, et teeme õiget asja.

Tänaseks on kohale jõudnud ka selleks spetsiaalselt valmistatud vasksilt, mis nüüdsest kaunistab spordihalli fuajee seina.

Reedel toimus pallimängude kolmevõistlus

Reedel toimus järjekorras teine pallimängude kolmevõistlus Öö Särk, mis tõi Valga Spordihalli võistlema 14 võistkonda 72 osavõtjaga. Võistlejatel tuli mõõtu võtta jalgpallis, tänavakorvpallis ja saalihokis.