Uudised

XX Valga-Valka rahvajooksu tulemused.

XX Valga-Valka rahvajooksu võitis Olavi Allase Türilt ajaga 13.20, teise koha saavutas Arnis Ozolins Valkast  tulemusega 14.02 ja kolmas oli Mart Andresson Tsirguliinast tulemusega 14.13. Naiste kiiremad olid Minna Kuslap Jõgevalt ajaga 16.18, teise koha saavutas Carmen Rääk ajaga 18.17 Valgast ja kolmas oli Zita Sproge Valkast tulemusega 18.20.

XX Valga Rahvajooksu tulemused:

Lastejooksu tulemused:

JJ-Street Tantsukooli info:

JJ-Street Tantsukool

 

JJ-Street Tantsukool on Eesti kaasaegseim tänavatantsukool, mis alustas tegevust 2003. aasta sügisel. Tantsukool on tunnustatud  üheks parimaks erahuvialakooliks, mis keskendub eelkõige tänavatantsule ja koreograafiale ning õppejõududeks on JJ-Street Tantsukooli treenerid. 

JJ-Street eesmärkideks on tänavakultuuri õpetamine, tantsijate oskuste arendamine ja uute teadmiste loomine. Lisaks sellele keskendutakse laagrite, tänavatantsufestivalide, kaasaegsete ürituste, moeetenduste ja põnevate koolituste korraldamisele. Tänaseks teeb JJ-Street Tantsukool koostööd tantsuorganisatsioonide ja -kollektiividega üle maailma.

 

JJ-Street Tantsukooli tegevust on aastate jooksul tunnustatud mitmetes Eesti linnades ja valdades. 2011. aastal valiti JJ-Street Tantsukool Tartu linna aasta noorsootööasutuseks. 2013. aastal valiti JJ-Street Tantsukool Räpina valla “Märka ja Tunnusta” laureaatide hulka. 2014. aastal pälvis Tartu linna aasta noorsootöötaja tiitli JJ-Street Tantsukooli treener Mari Venski ning 2015. aastal JJ-Street Tantsukooli asutaja Joel Juht. JJ-Street Tantsukooli tegevust on esile tõstetud konkursside “Tallinna noorte väikesed teod” ja “Tallinna noorte suured teod” raames 2008 – 2012. aastatel. 2015. aastal valiti JJ-Street Tantsukool Põlvamaa aasta noorteühinguks.

 

JJ-Street Tantsukool teeb pidevalt koostööd Eesti tuntud artistide ja telekanalitega, näiteks Uku Suviste, Wild Disease, Kanal2, TV3, Liina Ariadne Pedanik jne. JJ-Street tantsukool on avatud kõigile, kes soovivad saada uusi kogemusi ja õppida midagi originaalset.

 

Lisainfo Tantsukooli kohta: www.jjstreet.ee

Treeningud Valga linnas toimuvad järgmistel aegadel

 

Esmaspäeviti (E.Enno15, Valga)

15.30-16.30 Urban Kidz (Meelika Müürsepp)

16.30-17.30 Hip-Hop A (Mari Venski)

17.30-18.30 Vogue A (Meelika Müürsepp)

18.30-19.30 Krump A (Mari Venski)

Reedeti (J.Kuperjanovi 36, Valga)

15.30-16.30 Urban Kidz (Meelika Müürsepp)

16.30-17.30 Hip-Hop A (Mari Venski)

17.30-18.30 Vogue A (Meelika Müürsepp)

18.30-19.30 Krump A (Mari Venski)

 

 

Spordihalli lahtiolekuajad

Alates 14. augustist on Valga Spordihall avatud oma tavapärastel aegadel.

  • E-R 9.00 - 21.00
  • L 10.00 - 17.00
  • P 10.00 - 15.00

Põnev jooksuvõistlus ootab kõiki spordihuvilisi

Eelmisel aastal esimest korda toimunud meeleolukas Valga X Jooks tuleb spordisõprade rõõmuks ka tänavu. Sel aastal antakse Valga Spordi poolt korraldatava jooksu start juba 19. augustil tuttava Tambre kõrtsihoone juurest.

Umbes 8 kilomeetri pikkuse raja võib läbida nii individuaaljooksja kui ka 3-liikmelise võistkonnana. Põnevaks teeb aga spordisündmuse asjaolu, et võistlejatel tuleb rajal ületada nii looduslikke kui ka tehislikke takistusi ja väljakutseid.

42. Eesti linnade suvemängud toimusid Valgas

8.-9. juulil võõrustas Valga Eesti linnade suvemängusid. Valga linn saavutas suurte linnade (rohkem kui 10 000 elanikku) arvestuses auväärse esimese koha! Ka linnade üldarvestuses toodi koju väärikas auhind – kolmas koht.

Valga Spordi kodulehe galeriist leiab pilte nii avamisest, juhtide võistlusest, kergejõustikust kui ka pidulikust lõpetamisest.

Eesti linnade suvemängusid korraldas Eestimaa Spordiliit Jõud koostöös Valga Linnavalitsuse ja Valgamaa Spordiliiduga.

 

Algas Valga X Jooksu registreerimine!

19. augustil Valgas endise Tambre kõrtsihoone juurest algava meeleoluka jooksuvõistluse registreerimine on avatud! Ennast või oma 3-liikmelist võistkonda on võimalik registreerida kuni 17. augustini SIIN.

Tutvu võistluse juhendiga Valga Spordi kodulehel või Facebookis.

Kohtume Valga X Jooksul!

Valga Sport korrastab Tambre terviserada

Valgas on kirjade järgi kaks terviserada - Priimetsas ja Tambres. Tänaseks on omal ajal väljaehitatud paviljoni, välijõusaali ja -tualetiga Priimetsa terviserada vaikselt hääbumas. Sinna omal ajal ehitatud rajatised on kas lõhutud või põletatud, ka on väidetavalt selle asukoht igapäevaseks tervisesportimiseks kaugevõitu. Seepärast on nüüd plaanis korrastada Tambre terviserada, mis on asukoha poolest linnale veidi lähemal, sinna viib mugav kergliiklustee ning see asub kena järvesilma kaldal.

Algselt oli plaanis teha heakorratöid terviserajal suvel õpilasmalevlaste abiga, kahjuks on aga peagi saabuvate malevlaste tööd juba planeeritud, seda teistel linnale olulistel objektidel. Seetõttu proovime oma töötajatega teha ära rajal pakilisemad tööd, peamiselt metsaaluse puhastamise võsast, mida seal leidub ohtralt. Kui suudame oma põhitegevuse ja tööde kõrvalt leida rohkem aega, katame ka raja saepuru või puidumultšiga, kuid see töö võib lükkuda ka järgmisse aastasse. 

Pedeli Paadiralli 2017 tulemused

Valga-Valka Kaksiklinna festival lõppes pühapäeval, 11. juunil suurejoonelise ning põneva paadiralliga. Võistlusest võttis ühtekokku osa neliteist vee peal ujuvat sõidukit, milles neli olid paadid ning neli kanuud. Kuus võistkonda oli välja tulnud just spetsiaalselt paadiralliks ehitatud sõiduvahendiga.

Soe suveilm oli Pedeli kaldale uudistama toonud hulgaliselt nii Valga kui Valka linnarahvast, aga ka külalisi kaugemalt. Lisaks distantsi läbimisele tuli võistlejatel ära teha kaks maapealset ülesannet. Näiteks ootas iga sõiduvahendi üht meeskonnaliiget ees Eesti pinnal takistusrada, kus tuli nii roomata, joosta kui ka üle kahe meetrise takistuse ronida. Lätimaal said aga meeskonnad panna proovile oma vastupidavuse, joostes pärast suurema osa distantsi läbimist mäkke ning tagasi.

Lisaks ajale hindas žürii ka võistlejate loomingulisust. Suurejoonelise ujuvvahendi ehitanud Valga Gümnaasiumi võistkonda pärjati parima sõiduvahendi auhinnaga. Parima kostüümi auhinna otsustasid aga kohtunikud anda sel korral pealtvaatajatele muusikalisi vahepalu ning üleüldse rõõmsaid emotsioone pakkunud meeskonnale Virginia VI. Märkimisväärne on ka Virginia VI võistkonna puhul asjaolu, et selle liikmed olid kohale tulnud suisa Hispaaniast. Võistkonda juhtis Valga Muusikakooli puhkpilli õpetaja Jose Antonio Page Ramirez.

Täpsemad tulemused on leitavad paadiralli võistluse protokollist.

Meeleolukad pildid on üleval galeriis.

Valga Sport tänab kõiki osavõtjaid ning pealtvaatajaid! Kohtume juba järgmisel paadirallil!

Valga Ratta Ööorienteerumise tulemused

8. juuni hilisõhtul toimus Kaksiklinna Valga-Valka festivali raames Valga Ratta Ööorienteeerumine, millest võttis osa 26 võistkonda (24 võistkonda Eestist ja 2 võistkonda Lätist).

Valga Spordi kollektiiv koristas Priimetsa terviserajalt prügi.

Üks tubli linnakodanik andis teada, et Priimetsa terviserajale on tekkinud prügihunnikud, keegi kuri inimene oli reostanud metsaalust. Arusaamatu miks peab inimene oma olmeprügi viima metsa alla, tekitades sellega keskkonna reostamist.Selleks on olemas prügikast ja spetsiaalsed prügiandmise kohad.

Jäätmemajandus

Kas teadsid, et üks inimene tekitab ca 400 kg jäätmeid, s.o 2 m3 olmejäätmeid aastas?

Meil kõigil tekib jäätmeid ja mida paremini meil läheb, seda rohkem neid tekib. Et meie keskkond oleks puhas ja elamiskõlblik, tuleb järjest rohkem tähelepanu pöörata jäätmetekke vähendamisele ja nende taaskasutamisele. Enamikku tekkivatest jäätmetest saab kodus sorteerida. Mida rohkem prügi sorteerida ja vanu esemeid taaskasutusse saata, seda vähem jäätmeid jääb konteinerisse ja vähem tuleb jäätmeveo eest maksta. Seega kokkuvõttes tuleb prügi sorteerimine tarbijale odavam. Kodumajapidamises tekkivatest jäätmetest suurema osa moodustavad pakendid, toidujäätmed ja vanapaber. Vähemalt vanapaberi, pakendid ja ohtlikud jäätmed peaks iga elanik oma muust prügist eraldama, et säästa looduslikke ressursse.


Prügiveo reeglid (korraldatud jäätmevedu)

Igal ühistul või üksikul majapidamisel on kohustus sõlmida jäätmevedajaga jäätmekäitlusleping. Prügikonteinereid tuleb tühjendada sellise sagedusega, et oleks välditud konteinerite ületäitumine ning haisu ja kahjurite teke. Vastavalt jäätmeseadusele tuleb tiheasustusalal konteinerit tühjendada vähemalt üks kord nelja nädala jooksul. Seetõttu tuleks valida sobiva suurusega konteiner (eramajade puhul on lubatud kasutada jäätmekotti), mis vastaks tekkivate jäätmete hulgale.

Korraldatud jäätmeveoga on hõlmatud ka suurjäätmed (vana mööbel) ning need saab tasuta ära anda teatades sellest jäätmevedajale kirjalikult või telefoni teel!

 

Joel Juhi koolitus " Raskusi ületades eesmärgini"

10.juunil annab Valga linnas JJ-Street Valga noortepäeva raames esmakordselt koolituse Eesti tänavatantsupioneer, harrastussportlane ning JJ-Street Tantsukooli looja Joel Juht.

Koolitus on suunatud kõigile, kes soovivad saada inspiratsiooni oma eesmärkide saavutamiseks.

Asukoht: Valga Gümnaasium (Julius Kuperjanovi 10, Valga).

Koolitusele sissepääs: kell 11.30

Koolitus on tasuta!

Registreeru koolitusele: https://goo.gl/forms/DzKqATE01pwKZOd02

(Sissepääs registreerunute alusel!)