Uudised

Spordihall suletud puhkuste ajaks

Valga Sport töötajad puhkavad 25. juunist kuni 23. juulini, sellel ajavahemikul on spordihall suletud. Kokkuleppel on erandkorras võimalik spordihall avada treeninglaagriteks või võistlusteks. Täpsem info telefonil 5347 8170.

Otsime oma meeskonda mehhanisaatorit

Otsime Valga Sport meeskonda mehhanisaatorit, kelle peamisteks ülesanneteks on Jaanikese moto- ja vabaajakeskuses tehnikaga niitmine ja muud hooldustööd ajavahemikus 1. mai kuni 31. oktoober 2024. a.

Ootame sind, kui:

 • oled kohusetundlik;
 • oskad käsitseda trimmerit ja muud väiketehnikat;
 • saad hakkama  ATV-l ja UTV-l sõitmisega.

Omalt poolt pakume:

 • stabiilset sissetulekut 853 eurot;
 • paindlikku tööaega.

CV-d ootame aadressile meelis@valgasport.ee hiljemalt 14.04.2024.

Paju lahingu aastapäeva jooks

Tänavust Paju lahingu aastapäeva jooksu oleks võinud vabalt nimetada ka ekstreemjooksuks. Rada oli eriti keeruline, sest see läbis väga erinevat maastikku. Jõeäärsel luhal kimbutas lõikav tuul ja ebatasane pinnas, Priimetsa vaheline lõik oli lumine ja suurte salakavalate, pealt õhukese jääga porilompidega ning viimane lõik ülilibedat kruusateed.

Sellele vaatamata oli starti kogunenud 23 jooksusõpra, meestest oli parim Siim Hansmann ajaga 29,07 ja naiste üldarvestuses tuli võitjaks Ketlin Kopp ajaga 36,53.

Uisuväljak

Tänasest (19.01.) on võimalus uisutada veel lisaks Soo tn hokiväljakule ka Kungla tn korvpalliväljakul. 🧊 Õpilaspileti ettenäitamisel on spordihallist võimalik tasuta laenutada ka väiksemaid uiske (nr 30-41). ⛸️⛸️

Täname meie tublisid päästeametnikke, kelle abiga väljaku valmis saime. 🚒 🧑‍🚒

Suusahooaeg avatud

Suusahooaeg avatud nüüd siis ka meil, esimesed suusarajad sees Tartu mnt kergliiklusteel kuni Sooru ristini ja ka Pedeli ümbruse kergliiklusteedel. ⛷️Sõita saab nii vaba- kui klassikatehnikas. 🎿Viimast soovitan küll proovida kehvema suusaga, sest lund veel vähe ja rajapõhi kohati hõre. ☃️

Ootame siis ikka tagasisidet, kui midagi soovitada või miks mitte ka kiita!

Valga Sport ootab meeskonda haldusspetsialisti

Valga Sport haldusspetsialisti konkurss

Peamisteks tööülesanneteks on:

 • Jaanikese moto- ja vabaajakeskuse igapäevase töö korraldamine;
 • taristu ja tehnika korrashoid;
 • eelduste loomine moto- ja autospordiürituste ning teiste võistluste läbiviimiseks;
 • koostööpartnerite otsimine ja nendega koostöökokkulepete sõlmimine;

Meie juures on sul võimalus panustada Valga valla sporditegevuse arendamisse, sealhulgas osaleda Euroopa ühe hinnatuma motokeskuse väljaarendamisel ning muuta Jaanikese unikaalseks võistluskeskuseks, kus on võimalik harrastada erinevaid liike motospordialasid.

Ootame sind, kui:

 • oled hea suhtleja ning koostööle ja tulemustele orienteeritud;
 • sul on head tehnikaalased teadmised ja oskused,
 • sind iseloomustab avatus uutele ideedele ja võimaluste nägemine;
 • valdad heal tasemel eesti, vene ja inglise keelt.

Kasuks tuleb, kui:

 • saad hakkama traktori juhtimisega ning rasketehnika hooldamisega;
 • sul on kokkupuude motospordiga või huvi selle vastu;
 •  

Omalt poolt pakume:

 • huvitavat ning väljakutseid pakkuvat tööd;
 • stabiilne sissetulek 1265 eurot;
 • paindlikku tööaega, seejuures võimalust teha osaliselt kaugtööd.

Motivatsioonikirja ja CV-d ootame aadressile meelis@valgasport.ee hiljemalt 22.11.2023.

33. Mardijooks

33. Mardijooksul osales kokku 52 jooksusõpra eri vanusegruppides ja distantsidel. 16 kilomeetrisel distantsil võidutses meeste arvestuses Mart Andresson, kes ainsana suutis läbida raja alla tunni, tema aeg oli 59,38, teiseks tuli Markko Gerassimov (1.02,48) ja kolmas oli Maigo Matsalu (1.09,48). Naiste esikolmik oli oli vastavalt Carmen Rääk (1.09,06), Ketlin Kopp (1.10,47) ja Heleri Rebane (1.13,58). Kavas oli ka 4 kilomeetri distants noortele ja seeniorsportlastele.

Võistluste protokolli leiad SIIT

Galeriid näed - 33. Mardijooks - Valga Sport    

Paju lahingu suvejooks 2023

Tänavuse 3. korda toimuva jooksuvõistluse võitjaks tuli spordiklubi Pro Runner jooksja Kaarel Piip, tema läbis 7,7 kilomeetrise raja 29 minuti ja 10 sekundiga. 31 sekundit hiljem finišeeris teisena Tartu sportlane Tauno Mölder ja kolmandaks tuli kohalik jooksusõber Kaimar Karm Lõuna Politsei spordiklubist ajaga 30,08. Naiste esikolmik oli Kadri-Liis Rehtla (33,58), Andra Pukk-Toomsoo (37,01) ja Britta Trees (37,12). Võistluste protokolli saab vaadata - https://rb.gy/5io8y  ja galeriid - https://rb.gy/gvewn .

Tule osale Eesti-Läti jooksul

Tule osale koos pere või sõpradega unikaalsel piiriülesel jooksul 22. aprillil!

Oodatud on nii suured kui ka väikesed. Otsige üles kappi seisma jäänud jooksutossud ning tulge nautima kevadist päikest!

Eesti-Läti jooks on traditsiooniline spordiüritus, mis toimub juba aastaid. See on kahe riigi spordisõprade jooksuüritus, kus osalevad ka pühapäevajooksjad. Jooksu pikkus on 5 ja 10 kilomeetrit ning võistlus toimub täpselt piiri peal kell 12, lastejooks algab kell 11.

Oodatud on ka kepikõndijad, kes kõnnivad ühe ringi, ehk 5 kilomeetrit. Kepikõndijad osalevad tasuta, neile antakse number, kuid aega ei fikseerita ning paremusjärjestust ei selgitata.

See on suurepärane võimalus kogukonnale tulla kokku ja nautida kevadist päeva värskes õhus.

Üritus, mis toob kaht riiki veelgi lähemale ning innustab inimesi tervislikku eluviisi harrastama. Tule osale ka sina! 

Tutvu juhendiga SIIT

Lastejooksude juhend asub SIIN

Aeg: 22 aprill kell 12

Koht: Konnaoja/Valga-Valka piir, Sõpruse tänava piiri sild

 

Paju lahingu aastapäeva jooks

Tänavusele Paju lahingu aastapäeva jooksule tuli kohale 18 osalejat, võitjaks osutus Viljandi jooksumees Siim Hansmann, kes läbis 7,7 kilomeetrise raja ajaga 28,40. Naistest oli võidukas Tartu Maleva esindaja Egle Villik ajaga 35,42. Võistluste protokolli näeb SIIT.

Algavast aastast hakkab kehtima uus hinnakiri

Valga Vallavalitsus kehtestas oma 4. novembri 2022 määrusega nr 420 hallatava asutuse Valga Sport uued teenuste hinnad. Seoses üldise hinnakallidusega tõstab alates 2023. aasta 1. jaanuarist hindu ka meie asutus. Spordihalli tavapilet hakkab tulevast aastast maksma senise 2 euro asemel 3 eurot, mille eest saab sportida poolteist tundi. Kõikide teiste teenuste hinnad tõusid keskmiselt 10-15%, samaks jäid hinnad, mis ei ole seotud otsekuludega, nagu vesi, elekter või soojus. Uue hinnakirjaga saab tutvuda siin

Laupäeval joosti 32. Mardijooksu

Tänavusel Mardijooksul osales 47 jooksjat, pikemal 16 km distantsil oli sportlasi 18. Pikal distantsil võidutses meestest Margus Luhtoja, kes läbis raja üle pika aja alla tunni, tema aeg oli 58.34. Naistest tuli esimeseks Carmen Rääk, ajaga 1.13,52. Jooksu protokolli näeb siit.

Valga-Valka neliksarja maastikurattavõistlus.

Laupäeval, 1. oktoobril, toimus Jaanikese motokeskuses Valga/Valka neliksarja 4. etapp maastikurattasõidus.

Rajale startis kokku 41 sportlast Eestist ja Lätist.

Karikaga autasustati 42km 3 parimat meest ja 3 parimat naist ning 21km 3 parimat meest ja 3 parimat naist. Iga vanusegruppi parim sai kingituseks sarja meene.

42km mehed

 1. Rainers Zviedrs
 2. Kristers Kovgers
 3. Taavi Kannimäe

42km naised

 1. Mari Kruuser
 2. Renāte Rodionova
 3. Lāsma Elza Vaivode

21km mehed

 1. Voldemars Kaktiņš
 2. Edgars  Kursītis
 3. Aivars Krastiņš

21km naised

 1. Linda Elizabete Brilte
 2. Vita Brilte
 3. Kaja Tättar

 

Kõik tulemused on leitavad siit: https://fotofiniss.lv/sacensibas/mtb-jaanikese-valkavalga-4cina-2022/rezultati

Lõuna-Eesti Postimehe artikkel: https://lounapostimees.postimees.ee/7617603/galerii-maastikuratturid-kihutasid-valga-umbruses

Autasustamise pildid on olemas Valkas Novads FB-lehel.