Uudised

Tule osale Eesti-Läti jooksul

Tule osale koos pere või sõpradega unikaalsel piiriülesel jooksul 22. aprillil!

Oodatud on nii suured kui ka väikesed. Otsige üles kappi seisma jäänud jooksutossud ning tulge nautima kevadist päikest!

Eesti-Läti jooks on traditsiooniline spordiüritus, mis toimub juba aastaid. See on kahe riigi spordisõprade jooksuüritus, kus osalevad ka pühapäevajooksjad. Jooksu pikkus on 5 ja 10 kilomeetrit ning võistlus toimub täpselt piiri peal kell 12, lastejooks algab kell 11.

Oodatud on ka kepikõndijad, kes kõnnivad ühe ringi, ehk 5 kilomeetrit. Kepikõndijad osalevad tasuta, neile antakse number, kuid aega ei fikseerita ning paremusjärjestust ei selgitata.

See on suurepärane võimalus kogukonnale tulla kokku ja nautida kevadist päeva värskes õhus.

Üritus, mis toob kaht riiki veelgi lähemale ning innustab inimesi tervislikku eluviisi harrastama. Tule osale ka sina! 

Tutvu juhendiga SIIT

Lastejooksude juhend asub SIIN

Aeg: 22 aprill kell 12

Koht: Konnaoja/Valga-Valka piir, Sõpruse tänava piiri sild

 

Paju lahingu aastapäeva jooks

Tänavusele Paju lahingu aastapäeva jooksule tuli kohale 18 osalejat, võitjaks osutus Viljandi jooksumees Siim Hansmann, kes läbis 7,7 kilomeetrise raja ajaga 28,40. Naistest oli võidukas Tartu Maleva esindaja Egle Villik ajaga 35,42. Võistluste protokolli näeb SIIT.

Algavast aastast hakkab kehtima uus hinnakiri

Valga Vallavalitsus kehtestas oma 4. novembri 2022 määrusega nr 420 hallatava asutuse Valga Sport uued teenuste hinnad. Seoses üldise hinnakallidusega tõstab alates 2023. aasta 1. jaanuarist hindu ka meie asutus. Spordihalli tavapilet hakkab tulevast aastast maksma senise 2 euro asemel 3 eurot, mille eest saab sportida poolteist tundi. Kõikide teiste teenuste hinnad tõusid keskmiselt 10-15%, samaks jäid hinnad, mis ei ole seotud otsekuludega, nagu vesi, elekter või soojus. Uue hinnakirjaga saab tutvuda siin

Laupäeval joosti 32. Mardijooksu

Tänavusel Mardijooksul osales 47 jooksjat, pikemal 16 km distantsil oli sportlasi 18. Pikal distantsil võidutses meestest Margus Luhtoja, kes läbis raja üle pika aja alla tunni, tema aeg oli 58.34. Naistest tuli esimeseks Carmen Rääk, ajaga 1.13,52. Jooksu protokolli näeb siit.

Valga-Valka neliksarja maastikurattavõistlus.

Laupäeval, 1. oktoobril, toimus Jaanikese motokeskuses Valga/Valka neliksarja 4. etapp maastikurattasõidus.

Rajale startis kokku 41 sportlast Eestist ja Lätist.

Karikaga autasustati 42km 3 parimat meest ja 3 parimat naist ning 21km 3 parimat meest ja 3 parimat naist. Iga vanusegruppi parim sai kingituseks sarja meene.

42km mehed

 1. Rainers Zviedrs
 2. Kristers Kovgers
 3. Taavi Kannimäe

42km naised

 1. Mari Kruuser
 2. Renāte Rodionova
 3. Lāsma Elza Vaivode

21km mehed

 1. Voldemars Kaktiņš
 2. Edgars  Kursītis
 3. Aivars Krastiņš

21km naised

 1. Linda Elizabete Brilte
 2. Vita Brilte
 3. Kaja Tättar

 

Kõik tulemused on leitavad siit: https://fotofiniss.lv/sacensibas/mtb-jaanikese-valkavalga-4cina-2022/rezultati

Lõuna-Eesti Postimehe artikkel: https://lounapostimees.postimees.ee/7617603/galerii-maastikuratturid-kihutasid-valga-umbruses

Autasustamise pildid on olemas Valkas Novads FB-lehel.

Spordihalli põranda lakkimine

Täna 22. augustil lakitakse spordihalli põrandat, mistõttu ei toimu treeninguid kuni neljapäevani, 25. augustini.

Jaanikese autokrossiraja testipäev

Pühapäeval, 14. augustil toimub Jaanikese Motokompleksi uue autokrossiraja testipäev, mis on avatud turvapuuriga sõidukitele.

Testipäeva juhend: http://autosport.ee/rk/?page=41&race_id=663&

Regamine: http://autosport.ee/rk/

Testipäev on avatud kõigile turvapuuriga võistlussõidukitele alates krosskartidest kuni veoautodeni. Tingimuseks on ASN tehnilise kaardi olemasolu (välja arvatud rahvakrossiautod). Rehvivalik on vaba. “Sõidetakse eraldistardist ning autod on grupeeritud vastavalt liigile, näiteks krosskardid on rajal koos teiste krosskartidega, veokid koos veokitega jne,” rääkis testi- ja treeningpäeva korraldaja Erko Sibul.

Eelregistreerimine testipäevale on avatud 12. augusti kella 19.00-ni, samas on avaldatud ka lisainfo. 14. augustil algab päev kell 8.00 tehnilise kontrolliga, sõidud algavad kell 10.00 ja kestavad kella 16.00-ni.

Selgusid Paju lahingu suvejooksu võitjad

Paju lahingu suvejooksu võitjateks tulid meestest Maret-Spordi esindaja Markko Gerassimov, kes läbis 7,7 kilomeetrise raja 29 minutiga ja 10 sekundiga. Naistest oli võidukas sama klubi esindaja Carmen Rääk ajaga 33.56. Võistluste lõpuprotokolli näed siit.

Valmis Pedeli rannavolle ja -käsipalliväljak

Valga Spordi meeskonna poolt pikalt planeerinud Pedeli jõe äärne rannavõrkpalli ja -käsipalli väljak on nüüdseks valmis. Väljak võimaldab Pedeli virgestusalal veelgi mitmekülgsemat vabaaja veetmist ja treeningute läbiviimist.

Valga noored ja spordiharrastajad on ammu oodanud võimalust mängida Valga linnas rannavõrkpalli, siiani oli võimalik sellega lähiümbruses tegeleda Sooru järve ääres või Valka Gümnaasiumi väljakutel. Nüüd saab kolmel väljakul ka Valgas korraldada suuremaid rannavolle võistlusi. Kuna kogu varustus on lihtsasti teisaldatav, siis saab võrgupostide eemaldamisel samal väljakul mängida ka rannakäsipalli ja -jalgpalli. Praegu jääb klubidega kokkuleppel treening perioodil üles 2 volle- ja 1 käsipalliväljak.

Täname veelkord toetajat Valga Puu, kes aitas nõu ja jõuga kaasa väljaku valmimisele.

Loodame, et rannavõrkpalli ja -käsipalli väljak leiab harrastajate seas laialdast kasutamist.

Valmis Jaanikese Motokeskuse arenduse MATA projekti esimene etapp

Valminud on Jaanikese Motokeskuse uue arendamise esimene, kuid väga oluline etapp. MATA projekti abiga on teoks saanud Jaanikese krossiraja kastmissüsteemi paigaldus, mis on hädavajalik, et läbi viia moto- ja autokrossi võistlusi. Kastmissüsteemi ehitamise käigus paigaldati üle 2 km torusid, 46 sprinklerit, ehitati pumbajaam kahe võimsa 16 kW-se pumbaga. Samuti puhastati ja süvendati veevõtutiik ning paigaldati uued, seda toitvad truubid. Projekti töid teostanud rasketehnika olemasolu ära kasutades parandasime raja kontuuri, motoraja kõrvale sai sisse lükatud ka autokrossirada, mis on üheks sammuks motokompleksi multifunktsionaalsuse poole. Projekt oli äärmiselt keeruline ning et see lõpuks teoks sai, on väike ime. Projekti kärbiti ja korrigeeriti korduvalt, kuid tänu tublile teostusmeeskonnale ja ehitajale, on lõppeesmärk saavutatud. Suured tänud Valga Sport arendusjuhile Rain Saarele ja Valga Vallavalitsuse ettevõtlus- ja arenguspetsialist Mare Raidile, kes projekti juhtisid. Suur tänu ka Valmapile, kes selle komplitseeritud ehituse eekujulikult valmis sai.

Valga-Valka nelikürituse suusavõistlus.

Valga-Valka neliküritus toimub tänavu esimest korda, võistlus koosneb neljast etapist (juhend) - suusatamine, jooks, maanteeratas ja maastikuratas. Esimese etapina kavas olnud suusatamine toimus Lüllemäe suusaradadel, kus kavas oli 5 ja 10 km distants, osales 51 suusatajat. Võistlejatest suurem osa olid Lätist ning pikemal distantsil napsasid nemad ka esikohad, lühemal 5 km distansil olid võidukad peamiselt meie kohalikud võistlejad. Karula-Lüllemäe Tervise- ja Spordikeskuse eestvedajad olid ette valmistanud suurepärased rajad ning korraldamine koostöös Läti kolleegidega läks igati korda. Kahju, et meie kohalikke suusahuvilisi oli osalemas kõigest kümmekond, loodetavasti on nelikürituse järgmisel jooksuetapil 23. aprillil Valgas stardis rohkem ka meie valla sportlasi. Võistluste tulemused - https://fotofiniss.lv/sacensibas/valka-valga-cetrcina-2022-distancu-sleposana/rezultati .

Valga Spordi arengukava on suunatud avalikule väljapanekule

Valga Vallavalitsus on suunanud avalikule väljapanekule Valga Spordi arengukava eelnõu aastateks 2022-2026. Eelnõu on avalikustatud Valga valla veebilehel www.valga.ee tutvumiseks ja ettepanekute tegemiseks 2. detsembrist kuni 20. detsembrini 2021 (k.a).

Arengukava eelnõu sisu puudutavaid muudatusettepanekuid saab esitada elektroonselt e-posti teel valga@valga.ee või tuues paberkandjal Valga Vallavalitsuse kantseleisse aadressil Puiestee 8, kabinet 201 kuni 22. detsembrini 2021.

Muudatusettepanekute laekumise korral korraldab Valga Vallavalitsus avaliku arutelu. Teade avaliku arutelu toimumise aja ja koha kohta avaldatakse valla veebilehel vähemalt seitse päeva enne arutelu toimumist.

Arengukava 2022-2026 eelnõuga saab tutvuda SIIN

Uisuväljakud valmivad

Uisuväljakud valmivad sel talvel Kungla tn väljakul ja raamatukogu esisel platsil. Esimene jääkiht sai Kungla väljakule maha neljapäeva pealelõunal, selleks, et korralik jääkiht uisutamiseks valmis saaks, tuleb seda veel 3-4 korda kasta. Lumesaju lõppedes võtame ette ka raamatukogu esise väljaku, millest peaks siis sellel talvel saama linna peamine uisuväljak.